Religia PDF  Array Drukuj Array  Email
czwartek, 09 marca 2017 19:04

Zaj─Öcia prowadzone s─ů raz w tygodniu i przybli┼╝aj─ů naszym przedszkolakom religi─Ö rzymsko-katolick─ů. W przyst─Öpny spos├│b, poprzez wsp├│ln─ů zabaw─Ö, dzieci poznaj─ů prawdy religijne, rok liturgiczny i zwi─ůzane z nimi uroczysto┼Ťci i ┼Ťwi─Öta. Nauk─Ö religii prowadzi u nas katecheta pani Magdalena Plaga.

Zaj─Öcia kulinarne

Podczas zaj─Ö─ç dzieci samodzielnie przygotowuj─ů r├│┼╝ne smakowito┼Ťci. Realizuj─ůc te zaj─Öcia, dzieci usprawniaj─ů si─Ö manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabywaj─ů nowe do┼Ťwiadczenia i doskonal─ů czynno┼Ťci zwi─ůzane z samoobs┼éug─ů. Dzi─Öki zaj─Öciom kulinarnym dziecko uczy si─Ö rozpoznawania smak├│w, w┼éa┼Ťciwego zachowania przy stole, pos┼éugiwania sztu─çcami, dba┼éo┼Ťci o porz─ůdek. Przyrz─ůdzanie posi┼ék├│w uczy dziecko kreatywnego my┼Ťlenia, staje si─Ö ono bardziej ┼Ťmia┼ée, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabywa prawid┼éowych nawyk├│w ┼╝ywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez ┼Ťwietn─ů zabaw─Ö.