Plastyka

Tw├│rczo┼Ť─ç plastyczna jest jedn─ů z wa┼╝niejszych form dzia┼éalno┼Ťci dziecka w wieku przedszkolnym. Dzi─Öki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyra┼╝a swoje my┼Ťli i emocje, ale r├│wnie┼╝ zaspakaja potrzeb─Ö ekspresji.

Tematyka zaj─Ö─ç jest zgodna z aktualn─ů por─ů roku, z omawianymi na zaj─Öciach obowi─ůzkowych tematami oraz z tematami konkurs├│w organizowanymi przez ro┼╝ne instytucje. Podczas zaj─Ö─ç dzieci wykorzystuj─ů ro┼╝ne materia┼éy plastyczne: papier o r├│┼╝nej strukturze, farby, masa solna, masa papierowa, kredki, materia┼éy, w┼é├│czki i wiele innych.

Wykonane przez dzieci prace cyklicznie prezentowane s─ů w szatni, a tak┼╝e tworz─ů dekoracj─Ö plac├│wki (m.in. ozdoby choinkowe, ozdoby wielkanocne). Dzi─Öki temu rodzice dzieci mog─ů podziwia─ç co tydzie┼ä efekty pracy ma┼éych artyst├│w.