16 grudnia 2016 - Jasełka w grupie Zajączków PDF Drukuj
piątek, 16 grudnia 2016 00:00

16 grudnia 2016 roku w grupie starszaków odbyły się Jasełka. Można powiedzieć, że wystawianie jasełek jest naszą przedszkolną tradycją. W tym roku dzieci przedstawiły Światłość w ciemności. Wspaniała muzyka oraz dialogi przybliżyły wszystkim tajemnice narodzenia Pana Jezusa. Postać św. Franciszka przybliżyła historię powstania jasełek.  Wzruszająca scena dialogu Maryji i Józefa oraz  Klary i św. Franciszka przedstawiła uwielbienie i ogromną miłość do nowo Narodzonego Dzieciatka. Nie zabrakło  ról zwierzęcych, które z odrobiną humoru, prowadziły dialogi w stajence. Wśród występujących postaci były również aniołki, pasterze oraz Trzej Królowie. Po wspaniałym  wystąpieniu  dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, Pani Dyrektor zaś złożyła wszystkim świąteczne życzenia.