20 październik 2016 – Warsztaty z rodzicami PDF Drukuj
czwartek, 20 października 2016 00:00

20 Października 2016 roku w grupie starszaków odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci i ich rodziców. Na początku spotkania dzieci wraz z rodzicami rozwiązali krzyżówkę, której hasłem był temat spotkania – muzyka. Następnie „podróżując pociągiem”  poznawali   różne krainy muzyki. Jako pierwszą odwiedzili Krainę dźwięków, gdzie czekały tajemnicze odgłos ukryte za parawanem. Kolejna była Kraina instrumentów – dzieci wraz z rodzicami odgadywali różne instrumenty. Tu dla wszystkich czekała niespodzianka w postaci pana Andrzeja, który zagrał na żywo na akordeonie. Kolejnym przystankiem była Kraina śpiewu i pląsu z różnymi zabawami i śpiewaniem piosenek karaoke.  W Krainie tańca wszyscy uczestnicy uczyli się tańca Belgijka. Ostatnim punktem podróży była Kraina relaksu przy muzyce, gdzie rodzice wraz z dziećmi tworzyli rysunek do spokojnej, śpiewanej przez dzieci, piosenki. Nie zabrakło również wyrażenia swojej wrażeń i emocji po odbytym spotkaniu w postaci kolorowania nutek. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.