25 kwietnia 2016 - Wycieczka do Łomży PDF Drukuj
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 00:00

W poniedziałek 25 kwietnia obie grupy wybrały się na wycieczkę całodniową do Łomży. Punktem kulminacyjnym wycieczki był spektakl w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.  Był spektakl pt. "Tygrys Pietrek", czyli historia małego tygryska, który boi się wszystkiego w otaczającym go świecie. Za karę dorosłe, odważne tygrysy odbierają mu paski. Jednak gdy mama tygryska rozchorowuje się i potrzebuje pomocy, ten zapomina o swoich lękach i odważnie, nie bacząc na czyhające niebezpieczeństwa, wyrusza w świat, by odnaleźć i sprowadzić lekarza. Jego odwaga zostaje nagrodzona i nasz bohater odzyskuje swe paski. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie dowiedziały się jak wygląda praca aktora od środka. Kolejnym punktem programu był pobyt w stadninie koni Forteca w Piątnicy. Tam na dzieci czekało przygotowane ognisko z kiełbaskami oraz obiad. Po posiłku dużymi atrakcjami były zabawy z psami, które biorą udział w zajęciach z dogoterapii, a także przejażdżki kucykiem. Dzieci pełne wrażeń i emocji szczęśliwie wróciły do przedszkola.